Wyjątkowy gość w przedszkolu undefined

Wyjątkowy gość w przedszkolu

Dzisiaj gościliśmy w przedszkolu naszą Panią Dyrektor, która przeczytała dzieciom bardzo ciekawą i pouczającą historię z książki Marzenny Pieszak pt. "Przygody Adasia". Książka ta mówi o tym, jak zmienił się świat sympatycznego przedszkolaka, którego rodzice zdecydowali się na zmianę mieszkania.

Już wcześniej dzieci wysłuchały opowieści jak Adaś niechcący zbił szybę w oknie domu nowych sąsiadów i bardzo bał się powiedzieć o tym mamie. W historii, którą czytała Pani Dyrektor, mały Adaś nie posłuchał mamy i oddalił się z miejsca, w którym miał czekać na mamę podczas zakupów. Razem z Panią Dyrektor dzieci omawiały postępowanie Adasia i przypominały sobie jak należy zachować się w sytuacjach, kiedy naprawdę się zgubią.

Przedszkolaki przypominały sobie nawzajem, że trzeba znać swoje imię i nazwisko, wiedzieć jak nazywają się ich rodzice i, że należy również znać swój adres zamieszkania. Wiedziały też, że trzeba poprosić wtedy o pomoc osobę dorosłą a najlepiej policjanta. Na koniec spotkania z Panią Dyrektor dzieci podziękowały jej za wizytę w przedszkolu obdarowując pięknymi koralami z makaronu.
01.03.2013
Selwana Szołek