Wyjazd do kina Helios. undefined

Wyjazd do kina Helios.

W dn. 27.06.2019 r. dzieci z naszego przedszkola wybrały się do kina Helios na bajkę pt. " Manu bądź sobą". Film przedstawia historię Manu, który wierzy że jest mewą , jednak okazuje się że należy do zupełnie innego gatunku skrzydlatych. Odrzucony przez swoje stado wyrusza w podróż w poszukiwaniu prawdziwej tożsamości.
Dzieci były zachwycone. Uśmiechnięte buzie oraz pełne przejęcia komentarze były potwierdzeniem dobrze spędzonego przedpołudnia. Wyjazdy edukacyjne mają zawsze posmak przygody. Nic więc dziwnego, że wspomnienia o wycieczce i zdarzeniach jej towarzyszących są bardzo trwałe, zapadają głęboko w pamięci na długie lata.

Dla dzieci w wieku przedszkolnym celem wycieczki do kina jest nie tylko nabywanie umiejętności uczestniczenia w seansach filmowych ale również wdrażanie do właściwych zachowań podczas pobytu w kinie, stwarzanie sytuacji aktywizujących procesy myślowe – rozumienie wartości takich jak: dobro, prawda, przyjaźń. W czasie wycieczki łączy dzieci wspólne radosne przeżycie, co sprawia, że wytwarza się przyjemna atmosfera, ułatwiająca serdeczne kontakty, okazywanie sobie uprzejmości, wyzwalająca serdeczność i koleżeńskość. Pobyt na wycieczce to, nauczanie przez odkrywanie, przeżywanie i działanie. Wyjazdy edukacyjne dają możliwość obserwacji, zdobywania informacji, które są podstawą trwalszej i bogatszej wiedzy. Nie bez znaczenia jest również fakt, iż rozwijają spostrzegawczość oraz umiejętności obserwacji, dając jednocześnie wiele przeżyć i wrażeń. Wyzwalana aktywność, jest zaczątkiem wchodzenia w coraz to szersze kręgi społeczne, ucząc szacunku dla ludzi i ich pracy, uczestnictwa w kulturze, kształtuje pożądane postawy.
01.07.2019
Teresa Paściak