WYJAZD DO PIEKARNI  WERONICA W GORLICACH  undefined

WYJAZD DO PIEKARNI WERONICA W GORLICACH

W dniach 10 i 15 kwietnia dzieci z Samorządowego Przedszkola w Ropicy Polskiej wybrały się na wycieczkę do piekarni "Weronica" w Gorlicach.
Przedszkolaki podczas wycieczki miały możliwość zobaczyć jak wygląda piekarnia. Z wielkim zainteresowaniem przyglądały się pracy piekarza, poznały etapy powstawania pieczywa oraz produkty potrzebne do jego wypieku.
Zobaczyły również maszyny, które pomagają w pracy piekarzowi.
W piekarni wszystko było ciekawe: ogromne misy na ciasto, wózki z upieczonym chlebem, krajalnica i wielkie łopaty do wysadzania pieczywa. Największe wrażenie wywarł na przedszkolakach ogromny piec przeznaczony do pieczenia chleba.
Dzieci dowiedziały się w jakiej temperaturze i w jakim czasie pieczony jest chleb.
Cudowny zapach i aromat upieczonego pieczywa sprawił, że dzieci poczuły się głodne i z wielkim apetytem zjadały przepyszne słodkie ciastka przygotowane specjalnie dla nich, podczas wizyty w piekarni. Serdecznie dziękujemy dyrekcji i wszystkim pracownikom piekarni za okazaną gościnność i bardzo miłą atmosferę.

Edyta Klimek
Edyta Klimek