WYJAZD NA PRZEDSTAWIENIE

WYJAZD NA PRZEDSTAWIENIE "CALINECZKA"

Dnia 17 października 2013 r.przedszkolaki uczestniczyły w pierwszej przedszkolnej wycieczce.Był to wyjazd do Domu Kultury w Sławnie na przedstawienie w wykonaniu aktorów Bałtyckiego Teatru Dramatycznego w Koszalinie pt.„Calineczka”.
Historia maleńkiej bohaterki, która wyrusza w świat, by odkrywać jego piękno, ale także kryjące się w nim zagrożenia, niezmiernie podobała się dzieciom. Wędrując przez rozmaite krainy Calineczka napotykała na miejsca przytulne i słoneczne, ale także mroczne i niesympatyczne. Spotykała istoty przyjazne ale i takie,które chciały ją wykorzystać.
Dzieciom bardzo podobał się spektakl. Brały w nim czynny udział, klaskały, tupały wraz z Calineczką, przeżywały z nią wszystkie jej przygody. Losy Calineczki układały się w opowieść o poszukiwaniu przyjaźni i miłości, o potrzebie niesienia pomocy potrzebującym, wzajemnym szacunku, wrażliwości na cierpienie innych, dobroci.
Udział w tym barwnym, wzbogaconym o treści wychowawcze przedstawieniu, był ciekawym przeżyciem dla dzieci i na pewno będą mile go wspominać.
wpis edytowano 2014-02-26, 19:37