WYJAZD STARSZAKÓW DO TRADYCYJNEJ CHATY ROLNICZEJ W OCHABACH - 26 październik 2017 r. undefined
Dzień Oszczędzania Energii

W czwartek, 26 października, grupa Starszaków miała okazję cofnąć się w czasie i poznać życie dawnych górali. W trakcie wycieczki do Tradycyjnej Zagrody Rolniczej dzieci zapoznały się ze sposobem zabudowy gospodarstwa wiejskiego, sprzętami i przedmiotami codziennego użytku, poznały rodzaje zbóż uprawianych przez rolników, zobaczyły zabytkowe maszyny rolnicze. Organizatorzy przewidzieli czas na swobodne zabawy dzieci na świeżym powietrzu, a także przygotowali niespodzianki – zawody sportowe w przenoszeniu ziemniaka na drewnianej łyżce i przejazd z "klekocem" na czas. Po degustacji placków ziemniaczanych upieczonych tradycyjnie na blasze wiejskiego pieca dzieci wzięły też udział w warsztatach plastycznych – "Ziemniaczane jeże". Wycieczka była niezwykle udana i nawet dopisała pogoda, ogrzewając uczestników jesiennym słońcem.
30.10.2017
Danuta Błachut