"Wyprawa odkrywców" undefined

"Wyprawa odkrywców"

Czym jest Ziemia? Ziemia to gleba, którą można rozgnieść w dłoni, spulchnić grabiami i zwilżyć wodą. W niej można zasiać nasiona, umieścić cebulki kwiatów czy też obserwować sposób poruszania się dżdżownicy. Ziemia to również planeta pokryta zbiornikami wodnymi i kontynentami oraz wszystko to, co się na niej znajduje: rośliny, zwierzęta, góry, pustynie, miasta i wsie, polne drogi i asfaltowe ulice, naturalne jaskinie i kopalnie, rzeźba i architektura. To skarby: węgiel, sól, glina i kreda oraz prehistoria zachowana w skamieniałościach.

Dzieci z grupy II, zgłębiając tematykę Ziemi, udały się na spacer, wcielając się w rolę "odkrywców" w celu poszukiwania ciekawych okazów przyrody. Zadaniem każdego dziecka było znalezienie jakiegoś skarbu dostarczonego przez Ziemię. Wszystkie przedszkolaki doskonale poradziły sobie z tym zadaniem. Z radością prezentowały swoje odkrycia, aby następnie stworzyć z nich "kącik małego odkrywcy".
10.10.2013
Joanna Kozioł