Wyprawa w kosmos undefined

Wyprawa w kosmos

W bieżącym tygodniu tematykę zajęć w przedszkolu zdominował KOSMOS. Oglądaliśmy nasza galaktykę na plakatach i mapach, w książkach, w encyklopediach (za które dziękujemy mamie Filipka) i zafascynowaliśmy się niezliczoną ilością gwiazd i planet. Dzieci wyobrażały sobie kosmicznych mieszkańców i, dzięki pomysłowi Sebastianka, narysowały fantastycznych kosmitów. Wykonały je też z kukurydzianych chrupków - najlepsze zrobiła Kornelka. Projekty kosmicznych rakiet zapoczątkowały wiele pomysłów, z których najbardziej przypadł do gustu plan Julci. Zaproponowała ona budowę statku kosmicznego z pudełek. Praca nad statkiem trwała dosyć długo, ale udało się! Kosmiczny statek można podziwiać na korytarzu szkoły. Następnym etapem wyprawy w kosmos było nabycie wiedzy o tym jak to się dzieje, że mamy dzień i noc. Pani Małgorzata Liszka-Drapała z łatwością wytłumaczyła to przedszkolakom przeprowadzając pokaz na specjalnym urządzeniu. Przy okazji dzieci dowiedziały się, że Ziemia kręci się wokół własnej osi i wokół Słońca, że Polska znajduje się w takim położeniu geograficznym, a w zależności od pory roku - w bliższej lub dalszej odległości od Słońca - i dlatego mamy 4 pory roku. Utrwaliły więc nazwy pór roku, nazwy kolejnych miesięcy i nazwy kolejnych dni tygodnia. Zabawa w kosmos była pożyteczna i bardzo podobała się dzieciom.
27.03.2014
Selwana Szołek