Wyzwolenie Pyrzyc undefined

Wyzwolenie Pyrzyc

Wychowanie patriotyczne i obywatelskie zawsze pełniło bardzo ważną rolę w polskim szkolnictwie. Kształtowanie postaw patriotycznych przygotowuje do życia w społeczeństwie.
Już na pierwszym etapie edukacji dzieci można budzić przywiązanie do ojczyzny oraz swego miasta. Kształtować uczucia, z których po latach zrodzić się powinien prawdziwy patriotyzm. Można to czynić na wiele różnych sposobów.
Z okazji Rocznicy wyzwolenia Ziemi Pyrzyckiej została zorganizowana w holu przedszkola wystawa "Herb naszego miasta" oraz kącik o tematyce folkowej, regionalnej i patriotycznej "Piękna nasza Polska cała".
Dzieci słuchały historii związanej z wyzwoleniem Pyrzyc, uczestniczyły w wycieczkach i zabawach podczas których poznawały zabytki naszego miasta oraz wykonywały różne prace plastyczne.
Sandra MAJOR