XXI OBCHODY DNI ZIEMI W PRZEDSZKOLU NR 34 W SOSNOWCU  undefined

XXI OBCHODY DNI ZIEMI W SOSNOWCU
pod patronatem
prof.dr hab.MARII PULINOWEJ

Dnia 24.04.2013r. w Przedszkolu Miejskim nr 34 w Sosnowcu zorganizowano Miting Ekologiczny w lesie.Tytułem spotkania było ,, CO KRYJE LAS''
W imprezie wzięły udział dzieci i nauczyciele z Przedszkola Miejskiego nr 51 i Przedszkola Miejskiego nr 34 oraz zaproszeni goście Pani prof. dr hab. Maria Pulinowa i Pani Elżbieta Markowiak, obserwatorka obchodów DNI ZIEMI W SOSNOWCU.
Uczestnicy, podczas spotkania na,,ścieżce edukacyjnej w lesie'' zdobywali wiedzę na temat fauny i flory naszych lasów. Tropili przyrodę obserwując ją, wsłuchując się w jej odgłosy,poszukując, rozwiązując zagadki i odkrywając tajemnice lasu.
Dzieci również pokonywały przeszkody terenowe i uczestniczyły w ,,ścieżce zdrowia''- chodziły po wąskiej dróżce,biegały slalomem,celowały gazetowymi kulkami do kosza.
Przez cały jednak czas dzieci bacznie obserwowały otaczający ich las.
Wynikiem obserwacji dzieci były ich trafne odpowiedzi i spostrzeżenia , że oprócz piękna, wielu tajemnic, to las również kryje w sobie śmieci.
Punktem kulminacyjnym spotkania było wspólne sprzątanie lasu, segregowanie śmieci i zadowolenie wszystkich uczestników spotkania z efektów pracy i wspólnej zabawy.
Całe spotkanie przygotowały i prowadziły nauczycielki z naszego przedszkola Pani Bożena i Pani Ania z grupy ,,Wiewiórki''
27.04.2013
BEATA GODOŃ