"Z Delfinkiem WOPR-usiem jest bezpiecznie" undefined

"Z Delfinkiem WOPR-usiem jest bezpiecznie"

W grupie "Puchatków" prowadzone są od października zajęcia z programu profilaktycznego pod nazwą "Z delfinkiem WOPR-usiem jest bezpiecznie". Organizatorami programu dla dzieci przedszkolnych są:
NIVEA Polska Sp. Z.o.o, Biuro zarządu głównego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, Ośrodek Sportu i Rekreacji Płońsku.

Celem programu jest:
1.Kształtowanie zachowań dzieci w wieku przedszkolnym w sytuacjach zagrażających zdrowiu i życiu w wodzie.
2. Zaznajomienie przedszkolaków z zagrożeniami, z jakimi mogą się spotkać np. podczas zabawy w wodzie, w kontakcie ze sprzętem pływającym, z dmuchanymi zabawkami służącymi do zabawy w wodzie, itp.
3. Wyrabianie u dzieci właściwych postaw i reakcji w sytuacjach nietypowych, takich jak: zagubienie się na plaży, basenie, dużych zbiorowiskach ludzkich, np. podczas imprez masowych na wodach otwartych.
4. Zapoznanie z podstawowymi zasadami obowiązującymi przed, w czasie i po kąpieli.
5. Rozpowszechnianie wiedzy o ratownictwie wodnym oraz o pływaniu.
6. Zapewnienie bezpieczeństwa osób kąpiących się i pływających oraz uprawiających sporty.

Średniaki bardzo aktywnie uczestniczyły już w dwóch pierwszych zajęciach. Prowadzący pan Robert G. przekazał dzieciom wiedzę na temat bezpiecznego korzystania z miejsc przeznaczonych do kąpieli. Zaprezentował również sprzęt potrzebny ratownikom na basenie i na plaży. Dzieci otrzymały też specjalne żółte koszulki, maskotki Delfinka, książeczki- kolorowanki i słodycze.
Jednak wycieczka na miejską pływalnię dostarczyła dzieciom najwięcej radości. Niektóre z nich były tam bowiem po raz pierwszy. Z zaciekawieniem zwiedzały wszystkie miejsca służące kąpiącym a najbardziej podobała się przedszkolakom zjeżdżalnia wodna. Podczas zwiedzania krytej pływalni dzieci zachowały zasady bezpieczeństwa i stosowały się do zaleceń nauczyciela, prowadzącego i ratownika. Na zakończenie wycieczki "Puchatki" otrzymały znaczki i słodkie upominki.
24.11.2012
Aneta Strzeszewska