Z wizytą u Druhów z OSP Siersza undefined

Z wizytą u Druhów z OSP Siersza

Z okazji Dnia Strażaka Przedszkolaki z Przedszkola Samorządowego nr 3 w Sierszy wraz z Wychowawczyniami i Panią Dyrektor odwiedziły jednostkę OSP Siersza.
Okazją do spotkania ze Strażakami był obchodzony 4 maja Międzynarodowy Dzień Strażaka, przypadający w dzień Św. Foloriana, będącego patronem strażaków.
Przedszkolaki wraz z towarzyszącymi im paniami
złożyły strażakom serdeczne życzenia, przekazując na ręce druhny Magdaleny laurkę z życzeniami dla wszystkich Druhów i Druhen z OSP Siersza. Następnie grono goszczące w remizie odśpiewało strażakom tradycyjne "100 lat".
Druhowie opowiedzieli przedszkolakom o tym, jak wygląda praca strażaka, pokazali samochody i omówili sposób, w jaki działa podstawowy sprzęt używany podczas akcji, m.in. prądownice, pompy i węże.
Bardzo serdecznie dziękujemy za życzliwe przyjęcie!
Wieslawa Dudek