Z wizytą u rolnika undefined

Z wizytą u rolnika

W piątkowe przedpołudnie 5.04.2019 r. dzieci z naszego przedszkola wybrały się z wizytą do zaprzyjaźnionego gospodarstwa wiejskiego państwa Fronczyków. Celem nadrzędnym wizyty było przede wszystkim poznanie pracy rolnika, ale także życia na wsi. Na spotkanie z naszymi bohaterami dzieci przygotowywały się cały tydzień. Podczas zajęć w przedszkolu poznawały rodzaje sprzętu wykorzystywanego w gospodarstwie rolnym dawniej i dziś, poszukiwały odpowiedzi na pytanie dlaczego uprawia się ziemię, jakie zwierzęta hoduje się i po. Wizyta w gospodarstwie była podsumowaniem zdobytej wiedzy oraz okazją do bezpośredniego kontaktu ze zwierzętami i maszynami rolniczymi tak lubianymi przez chłopców. W pierwszej kolejności przedszkolaki mogły obejrzeć z bliska traktory , kombajny oraz inne maszyny służące rolnikowi w jego codziennej pracy. Nie zabrakło też pytań dotyczących do czego służą poszczególne maszyny. Po obejrzeniu maszyn przedszkolaki zwiedzały poszczególne miejsca ze zwierzętami. Duże wrażenie na dzieciach zrobiła nowoczesna obora stanowiskowa, w której były krowy, cielaki i jałowizna. Zainteresowanie wzbudziła także dojarka wielostanowiskowa, a także kiszonka, krowi przysmak. Do przedszkola dzieci wróciły w wyśmienitych humorach, bogatsi o nowe doświadczenia i wrażenia.

Serdecznie dziękujemy państwu Fronczykom za miłe przyjęcie i poświęcony czas.
Życzymy dużo , dużo zdrowia i sił do pracy!

Zdjęcia: Agnieszka Dudziec
Wiesława Wasilewska