Z WIZYTĄ U STRAŻAKÓW! undefined

Z WIZYTĄ U STRAŻAKÓW!

Pierwszego dnia wiosny przedszkolaki wybrały się także na wycieczkę do Ochotniczej Straży Pożarnej w Przyborowie. Podczas spotkania dzieci dowiedziały się na czym polega trudny zawód strażaka. Zaprezentowane zostały stroje strażackie i hełmy, które dzieci chętnie przymierzały. Przedszkolaki miały także możliwość usłyszenia sygnałów, których używają strażacy. Następnie zaprezentowano dzieciom wóz strażacki wraz z całym wyposażeniem. Ogromny entuzjazm wzbudził fachowy pokaz rozwijania węży strażackich i lania wody. Pogoda tego dnia, była wspaniała słońce oświetlało krople wody tryskające z węży, a my mogliśmy zaobserwować zjawisko powstawania tęczy, która wcale nie musi pojawiać się tylko na niebie. To spotkanie z pewnością długo pozostanie w naszej pamięci!
Strażakom z OSP - Przyborów jeszcze raz serdecznie dziękujemy za interesującą i pełną wrażeń lekcję edukacyjną.
27.03.2014
Sylwia Klimczak