Z WIZYTĄ W APTECE  undefined

Z WIZYTĄ W APTECE

W dniach 10 i 15 kwietnia przedszkolaki wraz ze swoimi wychowawcami wybrały się na wycieczkę do apteki Dr. Optima w Gorlicach na ulicy Cicha 7. Celem wycieczki było poznanie pracy aptekarza, wyglądu i wyposażenia apteki oraz asortymentu leków. Pani farmaceutka opowiedziała dzieciom o swojej pracy, pokazała jakie lekarstwa oraz witaminy można kupić w aptece. Wytłumaczyła, co to jest recepta i jak ją można zrealizować. Przedszkolaki miały okazję obejrzeć różne preparaty lecznicze, kosmetyki i witaminy. Dzieci z wielkim zainteresowaniem słuchały wypowiedzi pani farmaceutki, wiedzą że przyjmowanie leków i witamin jest ważne do osiągnięcia zdrowia, a podawanie leków to zadanie wyłącznie dla rodziców. Na koniec Panie poczęstowały dzieci pysznymi lizakami. Serdecznie dziękujemy Dyrekcji i wszystkim pracownikom Apteki Dr. Optima za poświęcony czas i wprowadzenie w tajniki ważnej i odpowiedzialnej pracy farmaceuty.

Edyta Klimek
Edyta Klimek