Z wizytą w Bibliotece  undefined

Z wizytą w Bibliotece

Wiek przedszkolny jest doskonałym czasem na rozbudzanie zainteresowań czytelniczych. Już małe dzieci z zaciekawieniem oglądają z dorosłymi ilustracje, rozpoznają w książkach bliskie im elementy rzeczywistości. Stopniowo literatura, zwłaszcza w przedszkolach, towarzyszy dzieciom prawie, na co dzień.
W dniu dzisiejszym dzieci z grupy starszej odwiedziły bibliotekę znajdującą się w pobliskim Zespole Szkół w Sławsku. Dla wielu z nich , była to pierwsza wizyta w domu, gdzie "mieszka książka". Na przedszkolaków już czekała pani bibliotekarka, która w bardzo przystępny sposób opowiedziała o bibliotece, a także o sposobie z niej korzystania.Pani Ewa opowiedziała dzieciom o tym w jaki sposób powstała pierwsza książka, pokazała najstarsze egzemplarze książek w szkolnej bibliotce.
Po zwiedzeniu pomieszczenia pani bibliotekarka przedstawiła laureatów szkolnego konkursu recytatorskiego, którzy zaprezentowali przedszkolakom wiersze m.in.: ,, Kaczka Dziwaczka, ,, Czarna Krowa", . Po wysłuchaniu utworów przedszkolaki miały możliwość udziału w konkursie wiedzy o książce. Pani Ewa opowiedziała również dzieciom o zaletach korzystania z Biblioteki: możliwości bezpośredniego kontaktu z książką, rozbudzaniu zainteresowań czytelniczych, poznawaniu literatury dziecięcej oraz jej autorów. Na koniec spotkania dzieci otrzymały od Pani bibliotekarki słodki poczęstunek i obiecały często odwiedzać to ciekawe miejsce. Pani Ewie podarowaliśmy własnoręcznie wykonany upominek. Żegnając się dzieci zapewniały, że przyjdą ponownie. Spotkanie odbyło się w radosnej i pełnej uśmiechów atmosferze, umożliwiło dzieciom bezpośredni kontakt z książką. Dziękujemy Pani z biblioteki za miłe przyjęcie dzieci.
Marta Roguska-Roszak