Zabawa na,, 102" z Babcią i Dziadkiem w grupie V. undefined
Dzień Babci

Zabawa na,, 102" z Babcią i Dziadkiem w grupie V.

Już 10 stycznia odbyła się w starszakach impreza z Babcią i Dziadkiem z okazji ich święta. Przedszkolaki z tej okazji poczyniły staranne przygotowania, które objęły bogaty program artystyczny o aktualnej porze roku jaką jest ,,humorzasta" zima.Mimo braku śniegu, podkreślono w programie to, co nas nigdy mimo wszystko nie omija. Są to święta Bożego Narodzenia, powitanie Nowego Roku, karnawał, oraz Dzień Babci i Dziadka. Przy tych zimowych atrakcjach, dzieci nie zapomniały o ptakach. Piosenką ,,Ptasi bar" zachęcały do uatrakcyjnienia ptakom pobytu w ogródku, poprzez dostarczenie ulubionych ptasich smakołyków. Do przygotowań przedszkolaków na to spotkanie, należy dołączyć również wypieki pysznych ciasteczek, które w formie prezencików z dodatkiem dobrej herbatki otrzymali ,,dziadkowie". Były też piosenki humorystyczne o Babci i Dziadku, podkreślające wiedzę wnuków na ich temat. Na takiej imprezie nie mogło zabraknąć także konkursów. Było zatem: wiązanie krawatów, zakładanie muszki i różnorodne tańce takie jak : polonez, walc, poleczka oraz muzyka dyskotekowa. Zacni uczestnicy brawurowo podołali wymogom poszczególnych konkurencji. Była również konkurencja, w której uczestniczyli obecni na spotkaniu rodzice. Wraz z chętnymi babciami, dziadkami mieli za zadanie złożyć z różnych elementów tzw. trudne zabawki,które dzieci otrzymały od Mikołaja. Życzenia noworoczne dopełniły tylko całości tego udanego spotkania. Wszyscy goście żałowali jednego, że to ostatnie takie spotkanie z nimi w przedszkolu, przed pójściem wnuków do szkoły.

Bożena Florczak
Małgorzata Góral