Zabawa z Mistrzami - wycieczka kl.0 undefined

Zabawa z Mistrzami - wycieczka kl.0

18 czerwca, czyli w ostatnim dniu nauki klasa 0 postanowiła spędzić na wycieczce. Pobudka wcześnie rano nas nie zniechęciła, a pogoda dopisała wyjątkowo. Pierwszym punktem naszego wyjazdu była wizyta w teatrze Groteska, gdzie obejrzeliśmy wspaniałe przedstawienie pt. "Brzydkie Kaczątko". Mistrzostwem świata okazała się reakcja dzieci na wspaniałą dekorację, grę aktorską oraz humorystyczne fragmenty zawarte w bajce. Oczywiście na tym nie koniec było naszej wyprawy i udaliśmy się do kolejnego punktu wycieczki. Była to wizyta w Muzeum Narodowym gdzie uczestniczyliśmy w zajęciach pt. "Zabawa z Mistrzami". Tytuł okazał się strzałem w dziesiątkę. Uśmiechy nie schodziły dzieciakom z twarzy wtedy gdy pani opowiadała o obrazach, przybliżała sylwetki ich autorów jak również w tedy gdy trzeba było wykonać zadanie jak w szkole np. odróżnić oryginał od falsyfikatu, stworzyć obraz z owoców i warzyw lub założyć perukę i przenieść się w dawne czasy. Wycieczka była wspaniałą odskocznią od trudu minionych miesięcy nauki i pozostanie w naszej pamięci na długo.
27.06.2019
Małgorzata Ziemba