Zabawy dowolne dzieci undefined

Zabawy dowolne dzieci

Zabawa to podstawowa forma aktywności dziecka w wieku przedszkolnym. Jest działalnością naturalną. W czasie zabaw dowolnych dzieci mają możliwość do podejmowania różnych form aktywności w gronie rówieśników. Wspólne zabawy stymulują rozwój emocjonalny, intelektualny i fizyczny. Przedszkolaki bawiąc się w gronie kolegów i koleżanek lepiej poznają siebie, uczą się asertywności, wzajemnej akceptacji, współdziałania, osiągania kompromisów, trudnej sztuki negocjacji, wrażliwości na potrzeby innych oraz przestrzegania zasad. Nawiązują też pierwsze przyjaźnie. Swobodne zabawy stwarzają również sposobność do rozwijania zdolności i zainteresowań, pobudzają wyobraźnię oraz wyzwalają ekspresję twórczą dzieci.

07.04.2013
Jolanta Karska