Zabawy na czas kwarantanny

Szanowni Państwo – rodzice dzieci grupy 3-4 latków Publicznego Przedszkola w Czchowie

W związku z nadzwyczajną sytuacją, chcąc usprawnić pracę zdalną z dziećmi, oddajemy do dyspozycji cyfrową wersję naszych zeszytów ćwiczeń.
Aby ułatwić zdobywanie wiedzy i sprawić, aby była ona atrakcyjna, angażująca również w warunkach domowych, podjęto w wydawnictwie MAC Edukacja decyzję o udostępnieniu bezpłatnie bogatej biblioteki zasobów interaktywnych Mozabook – nauczycielom, rodzicom, uczniom.

MozaBook to bogactwo zasobów nauczania, takich jak: aplikacje tematyczne, gry i modele 3D, przykuwających uwagę dzieci i ułatwiających zrozumienie treści nauczania. Z oprogramowania można korzystać również na tabletach z systemem IOS i Android oraz laptopach z systemem Windows.

Mamy nadzieję, że udostępnione bezpłatnie bogate zasoby sprawią, że nauka sprawi wiele radości, a poprzez zabawę wprowadzi dzieci w świat edukacji, bez względu na to, gdzie obecnie się znajdują.

Aby otrzymać kod aktywacyjny na bezpłatny dostęp do 30.04.2020 trzeba będzie wypełnić odpowiedni formularz na stronie internetowej MAC

Dołącz do licznej grupy @ktywni na Facebooku – publikujemy tam porady, jak korzystać z interaktywnych zasobów https://www.facebook.com/groups/MacAktywni/

www.mac.pl/publikacje - wchodzimy na WYCHOWANIE PRZEDSZKOLNE cykl OLEK i ADA karty pracy 3-latek, 4-latek

Ponadto polecamy państwu aplikację Quiver

Kolorowanki nigdy nie były tak zabawne
bezpłatne strony do pobrania w aplikacji na (http://www.QuiverVision.com).
Zapisz i wydrukuj strony bezpośrednio z aplikacji Quiver lub z komputera, aby rozpocząć zabawę. Aplikacja Quiver umożliwia dzieciom i dorosłym uwolnienie wewnętrznego artysty i interakcję z indywidualnymi dziełami.

Dostępne kolorowanki obejmują:
- Postacie z Murphy the Sheep, Penfold the Penguin i Ruby the Rabbit.
- Strony edukacyjne dla tematów: Ziemia, Wulkan i Komórka Zwierząt.
- Pakiet zwierząt (motyl, dinozaur, miska rybna, koń, ważki i rekin).
- i wiele więcej!

Aplikacja Quiver pozwala:
- Cieszyć się tradycyjnym fizycznym kolorowaniem w połączeniu z najnowszą technologią rzeczywistości rozszerzonej.
- Zobaczyć, jak grafika magicznie ożywa na ekranie Twojego urządzenia inteligentnego.
- Zobaczyć animację pod dowolnym kątem.
- Grać w gry z animowanymi postaciami poprzez dotykanie ekranu.
- Sprawdzić wiedzę użytkownika poprzez quiz.
- Robić zdjęcia swoich kreacji kolorystycznych
- Powiększać prace.
- Odtwarzać i wstrzymywać animacje.
- Na różne efekty dźwiękowe związane z każdą stroną.

Warto również skorzystać z darmowych lekcji rysunku udzielanych przez krakowskiego artystę na stronie facebook –owej Szkoła Rysunku Malarstwa Rzeźby i Grafiki OKO
Zachęcamy do codziennej zabawy i przesyłania zdjęć wykonanych prac na mojego Messengera - Będziemy je pokazywać szerszej publiczności 
Nauczyciel grupy ZAJĄCZKI
Aleksandra Ryba