Zabawy ruchowe ze "STONOGĄ" w grupie "JABŁUSZKA" undefined

Zabawy ruchowe ze "STONOGĄ" w grupie "JABŁUSZKA"

Ruch jest dla dziecka nieodzownym czynnikiem gwarantującym prawidłowy rozwój organizmu. Ma on znaczenie wszechstronnego bodźca rozwojowego nie tylko pod względem fizycznym, ale i psychicznym. Toteż nie wolno tracić ani jednej godziny, ani jednej sposobności dostarczania dzieciom ruchu.
Ćwiczenia i zabawy ruchowe wywierają wszechstronny wpływ na dzieci dzięki temu, że:
- wprowadzają radosny nastrój i dobre samopoczucie
- podnoszą stan zdrowotny
- wzmagają ogólny rozwój
- rozwijają sprawność fizyczną
- stwarzają najlepsze warunki dla czynnego wypoczynku
- wyrabiają pożądane cechy charakteru.
- uczą współpracy w grupie i w zespole
- kształtują określone cechy charakteru takie jak: zdyscyplinowanie, karność, uczciwość, sprawiedliwość, przestrzeganie przepisów, umiejętność przewodzenia lub podporządkowania się, poszanowanie wspólnego mienia, a także samodzielność, zaradność, odwagę, wiarę we własne siły i inicjatywę,
- rozładowują stres i napięcie.

W grupie "Jabłuszka" ulubioną formą zabaw ruchowych przez dzieci są zabawy ze "STONOGĄ", podczas których wykorzystywane są różnorodne podkłady muzyczne.
Na widok "STONOGI" przygotowywanej przez nauczyciela dzieci reagują okrzykiem radości i same ustawiają się do zabawy.
Zabawa ze "STONOGĄ" jest codziennym elementem zajęć w naszej grupie.

Jak bawimy się ze "STONOGĄ" mogą rodzice zobaczyć oglądając zdjęcia z takich właśnie zajęć.

Magdalena Masłoń

Elżbieta Sobolewska