ZABAWY Z GLINĄ

W marcu nasze przedszkole uczestniczyło w warsztatach pt „Zabawy z gliną” w Środowiskowym Domu Samopomocy w Cieszanowie. Zajęcia z gliną odkrywają i rozwijają dziecięce talenty. Warsztaty poprowadziła pani Kot z panem Pokrywko którzy na wstępie spotkania pokazali dzieciom, jak piękne rzeczy można ulepić z gliny. Sama zabawa gliną była dla dzieci wielką przyjemnością, a kiedy zaczęły powstawać małe arcydzieła, dzieci były zachwycone. Przedszkolaki z ogromnym zapałem ugniatały, wałkowały i kroiły kawałki gliny tak, aby uformować z nich zamierzone kształty, które zostaną wypalone w specjalnie przeznaczonym do tego piecu. Po dokładnym wysuszeniu arcydzieła wrócą do przedszkola, aby każdy mógł sam swoją pracę wymalować.
Na warsztatach wszyscy świetnie się bawili
wpis edytowano 2019-04-15, 12:11