Zabawy z wiatrakiem matematycznym

W środę Słoneczka bawiły się na zajęciach wiatrakiem matematycznym. Wiatrak uczy matematyki poprzez zabawę, wspierając wszechstronnie rozwój umysłowy dzieci. Podczas zabaw matematycznych z wykorzystaniem Wiatraka dzieci uczą się orientacji w schemacie własnego ciała i przestrzeni, rytmów, konstruowania gier, kształtowania umiejętności liczenia, dodawania, odejmowania i mierzenia. Wiatrak w sposób niezwykle przystępny wprowadza dzieci w świat pojęć geometrycznych, ćwiczy koordynację, równowagę oraz sprawność manualną dzieci. Łączy bodźce wzrokowe, dotykowe i ruch. Bardzo istotnym walorem Wiatraka jest połączenie edukacji matematycznej dzieci z różnorodnymi zabawami ruchowymi, które urozmaicą dziecięcą wyobraźnię. Wielobarwny Wiatrak dostarcza wrażeń na kilku poziomach: pobudza wyobraźnię, buduje emocje, wyzwala energię. Uczy współpracy i działania w grupie. Jest metodą wyrażania własnej ekspresji i odreagowania napięć, a przede wszystkim świetną zabawą. Sprawia, że matematyka jest prosta!