Żabki i Słoneczka  w szkole podstawowej. undefined

Żabki i Słoneczka w szkole podstawowej.

Na przełomie marca i kwietnia dzieciaki z grupy Żabek oraz Słoneczek zostały zaproszone na cykl zajęć do zaprzyjaźnionej Szkoły Podstawowej nr 36 w Bytomiu. Były to zajęcia teatralne, sportowe, z zakresu pierwszej pomocy oraz zapoznania z językiem angielskim. Przedszkolaki miały także okazję zwiedzić gabinet higienistki i przekonać się, że wcale nie jest taki straszny :) Podczas zajęć teatralnych dzieci oglądały przygotowane przez starszych kolegów przedstawienie o dwóch królestwach. Przedszkolaki zostały zaproszone do udziału w przedstawieniu: powtarzały proste kwestie, śpiewały wspólnie piosenkę. Podczas zajęć z pierwszej pomocy mogliśmy utrwalić wcześniej zdobyte informacje poprzez ćwiczenia resuscytacji na fantomach oraz ułożenia bezpiecznej pozycji nawzajem pomiędzy sobą. To były bardzo emocjonujące zajęcia. Przedszkolacy z grupy Słoneczek wzięli udział w lekcji języka angielskiego, gdzie mieli możliwość obserwowania przebiegu lekcji, a także osłuchania z brzmieniem nauczanego języka. Jednak chyba najbardziej przypadły do gustu przedszkolakom zajęcia sportowe na sali gimnastycznej. Tam nareszcie mogły wyhasać się do woli.
05.05.2019
Ewa Kowalewska