Żabki na wycieczce undefined

Żabki na wycieczce

22 maja Żabki wyruszyły na swoją pierwsza przedszkolną wycieczkę do Żarek.

Przeżyciem okazała się już na początku sama podróż autokarem, bo niektórzy jechali nim po raz pierwszy.
Dojechawszy na miejsce dzieci odwiedziły pracownie wytwarzania słodyczy HokusPokuss. Obserwowały tam proces wytwarzania lizaków i cukierków od momentu, kiedy cukier jest jeszcze w formie płynnej, po dolewanie barwników i aromatów, wyrabianie masy cukrowej, a na końcu najbardziej przyjemna i atrakcyjna część – własnoręczne formowanie swojego lizaka.

Następnie Żabki odwiedziły miejsce zabaw naturalnymi materiałami – Pracownie EtnoJura, gdzie miały okazję własnoręcznie zrobić zabawkę. Mamy nadzieje że drewniany konik na kółkach długo będzie służyć do zabawy naszym milusińskim.

Po godzinach pełnych wrażeń, ze słodkim lizakiem, nową zabawką, w wyśmienitych humorach, dzieci wróciły do przedszkola
Katarzyna Janikowska