ŻABKI SZUKAJĄ WIOSNY undefined

ŻABKI SZUKAJĄ WIOSNY

W naszym kąciku przyrody wszystko pięknie rośnie. Żabki dbają o swoje roślinki, codziennie je podlewając. Chętnie też obserwują jak kiełkują i wyrastają spod ziemi nowe.
Dzisiaj obserwowaliśmy i porównywaliśmy ziarna zbóż, rzeżuchy oraz kiełkującą fasolkę przez lupę.

W naszym przedszkolu jest już wiosennie i kolorowo więc postanowiliśmy poszukać oznak wiosny w naszym mieście.
Ubrani w odblaskowe kamizelki wyruszyliśmy na poszukiwania.
Okazało się, że przyroda budzi się do życia, zaczyna zielenić się trawka, chociaż jeszcze w niektórych miejscach dzieci dostrzegły leżący śnieg, na wierzbie pojawiły się puchate bazie, na gałęziach niektórych drzew widoczne są zielone pączki.
Niestety nie udało nam się znaleźć żadnych wiosennych kwiatów ale mamy nadzieję,że niedługo pojawią się w okolicznych ogródkach.

Wróciliśmy pełni optymizmu, że wkrótce przyjdzie wiosna, bo przecież ta kalendarzowa już za kilka dni.

-Alina Okularczyk-
18.03.2016