Żabki w Chacie Kaszubskiej poznają dawne urządzenia domowe   undefined
Dzień Ligi Ochrony Przyrody

Żabki w Chacie Kaszubskiej poznają dawne urządzenia domowe

Dzieci z grupy "Żabki" przez ostatnie kilka dni realizowały tematykę związaną z urządzeniami technicznymi. Na początku tych zajęć, dzieci poznały różne urządzenia elektryczne, które ułatwiają życie człowiekowi i które wykorzystujemy w pracach domowych. Dzieci poznały także źródła energii elektrycznej oraz zasady bezpieczeństwa, których należy przestrzegać jeżeli obsługujemy urządzenia elektryczne. Podczas realizacji tej tematyki "żabki" wykonały prace plastyczną, którą był dawny telefon oraz laptop po czym mogły przekonać się o postępie technologicznym porównując komputer stacjonarny, laptop, notebook oraz tablet. Na zakończenie dzieci wraz ze swoimi wychowawczyniami wybrały się do Chaty Kaszubskiej w Brusach Jagliach, aby tam poznać urządzenia, którymi posługiwali się ich dziadkowie w czasach gdy postęp technologiczny nie był jeszcze tak mocno rozwinięty. W Chacie Kaszubskiej naszych przedszkolaków powitał pan Krzysztof Gradowski i pani Danuta Miszczyk. Pan Krzysztof pokazał dzieciom jak wyglądały dawne lampy, radia, żelazka, odkurzacze, a także pralka. Dzieci mogły aktywnie uczestniczyć w zajęciach prowadzonych przez pana Krzysztofa i przekonać się, że nasi dziadkowie mieli o wiele więcej pracy od nas. Okazało się, iż dzieci znają wiele urządzeń elektrycznych, którymi posługujemy się na co dzień, jednak te które zobaczyły w Chacie Kaszubskiej widziały po raz pierwszy co bardzo je zaciekawiło. Serdecznie dziękujemy Panu Krzysztofowi Gradowskiego oraz pani Danucie Miszczyk za miłe przyjęcie i ciekawe zajęcia.
Karolina Pellowska