"Zaczarowany karnawał" undefined

"Zaczarowany karnawał"

Karnawał, to niezapomniany okres balów i zabaw. W naszym Przedszkolu bale organizowane są od lat. Dostarczają one naszym maluchom wielu ciekawych przeżyć oraz radości. Organizując bal karnawałowy pamiętamy o tym, żeby wytworzyć pogodny i radosny nastrój, zintegrować dzieci podczas wspólnych zabaw i tańców jak również kultywować wśród dzieci zwyczaj karnawałowych zabaw.
Dzieci z wielką niecierpliwością czekają na ten dzień. Często w wielkiej tajemnicy przygotowują stroje, nie zdradzają tajemnicy, za kogo lub za co będą przebrane.
W naszym, przedszkolu już od początku stycznia zagościł nastrój karnawałowej zabawy. Panie wspólnie z dziećmi ozdabiały swoje sale karnawałowymi akcesoriami. Pięknie udekorowane zostało również przedszkolne patio – miejsce w który miał odbyć się bal. Królowały baloniki i serpentyny. Wszystkie dzieci przygotowały również przepiękne, kolorowe maski.
Ze względu na dużą ilość dzieci, bal w naszym Przedszkolu odbywał się przez dwa dni .
9.02 bawiły się dzieci z grupy I, II, III, X, XI, natomiast 10.02 bawiły się dzieci z grup: IV, V, VI, VII, VIII, IX.
W końcu nadszedł długo oczekiwany dzień. Nasze Przedszkole odwiedziły księżniczki, wróżki, rycerze, żabki, smerfy, biedronki, misie, kotki i wiele, wiele innych postaci bajkowych. Po obejrzeniu strojów i zrobieniu wspólnych zdjęć udaliśmy się na sale balową.
Na "Zaczarowany bal" prowadziło "Zaczarowane wejście", przez które musiały przejść zarówno dzieci jak i panie.
Zaraz po wejściu na salę balową, czekała na dzieci największa niespodzianka tego dnia -
występ prawdziwego magika, iluzjonisty.
Pan Andrzej Janeczek zaprezentował dzieciom program pt "Baśniowy czarodziej" podczas którego zabrał dzieci w podróż do zaczarowanej krainy baśni 1001 nocy.
Przepiękne kostiumy, baśniowa muzyka wywołały na twarzach naszych dzieci ogromne zaciekawienie, zaskoczenie i zachwyt. Pan Andrzej przebrany w strój Aladyna zaprosił do swoich występów dzieci. Gabrysia i Julia bardzo przeżywały występ z prawdziwym magikiem, ale dzielnie wyciągały z pudełeczka kolorowe chusteczki, które jakimś cudem powiązały się i zamieniły w kolorowy sznureczek. A może pomogły im zaczarowane różdżki, które dziewczynki otrzymały od magika.
W nagrodę za piękny występ dziewczynki otrzymały pieski, które pan Magik wykonał szybciutko z takich długich baloników, a kolega z innej grupy dostał "balonikowy" miecz.
Oj bardzo dużo działo się na naszej małej scenie. Aladyn wyjmował kwiaty z rękawa, zbierał monety wyjmując dzieciom z włosów, zza ucha, uzbierał cały pojemnik jajek, które pojedynczo wyjmował z chusteczki, w pustym pudełeczku znalazło się nagle pełno cukierków, a i kapelusz krył w sobie wiele tajemnic, które Aladyn odkrył przed nami.
Po tych wszystkich atrakcjach nasz "Czarodziej" zaprosił i małych i dużych do wspólnej zabawy.
Dzieci z wielką radością pląsały prezentując przy okazji swoje piękne kolorowe stroje. Wiele radości sprawił "kolorowy deszcz konfetti" oraz serpentyny które dodatkowo ozdabiały nasze stroje.
Zmęczone, ale zadowolone i roześmiane dzieci udały się do swoich sal na soczek i słodki poczęstunek oraz na dalszy ciąg zabaw, które trwały cały dzień. Był to też doskonały czas na zrobienie pamiątkowych zdjęć.
Lucyna Opido
Nauczycielka