Zaczarowany świat braci Grimm

31 października br. uczniowie z klas 0 – III obejrzeli w sulechowskim zborze przedstawienie pt. „Zaczarowany świat braci Grimm” w wykonaniu aktorów Narodowego Teatru Edukacji z Wrocławia.

W spektaklu dzieci mogły rozpoznać historie umieszczone przez Wilhelma i Jakuba Grimmów w ich obszernym zbiorze baśni.

Młodzi widzowie uważnie, z wypiekami na twarzy śledzili losy trójki rodzeństwa, która za sprawą czarów została przeniesiona do zaczarowanego lasu. Mogli przekonać się, że warto podążać ścieżką dobra, a wszystkie przeciwności można pokonać mając przy swoim boku kochającą siostrę lub brata, czyli po prostu przyjaciela, na którym można polegać.

„(…) Znakomita gra aktorów wcielających się w baśniowe postacie udowodniła, że w teatrze nie ma rzeczy niemożliwych, i że wyobraźnia to potężna broń, potrafiąca przekształcić prostą sytuację z życia codziennego w niezwykłą przygodę, dzięki której lepiej poznajemy otaczający nas świat.”

Zdjęcia pochodzą z www.narodowyteatredukacji.pl