ZAJĘCIA ADAPTACYJNE undefined

ZAJĘCIA ADAPTACYJNE

W dniu 28 sierpnia 2014r. w Przedszkolu w Gręzówce, w grupach: GWIAZDECZKI, JAGÓDKI I EKOLUDKI odbyły się zajęcia adaptacyjne. Dzieci przyszły na nie z rodzicami, rodzeństwem i dziadkami. Zajęcia miały na celu usamodzielnienie dziecka i pokazanie mu, ile radości daje wspólna zabawa z rówieśnikami. Spotkanie adaptacyjne ułatwia także nowoprzyjętym przedszkolakom bezstresowe wkroczenie w świat grupy przedszkolnej. Podczas zajęć dzieci zapoznały się ze swoimi paniami, salą przedszkolną, a następnie przystąpiły do radosnej zabawy. Podczas tych zabaw dzieci miały okazję zapoznać się z nowymi koleżankami i kolegami. Rodzice mieli możliwość obserwacji swojego dziecka na tle grupy. Cały ten okres przebiegał w miłej i sympatycznej atmosferze.
Po udziale w zajęciach adaptacyjnych, dzieci we wrześniu będą czuły się bezpieczniej i odważniej stawią czoło, nowej i trudnej dla nich sytuacji. Dzieci, które uczestniczyły w zajęciach adaptacyjnych zwiększyły szansę, aby stać się uśmiechniętym i odważnym przedszkolakiem.

Opracowała:
Elżbieta Mariuszyc