Zajęcia dotyczące zdrowego odżywiania. undefined

Zajęcia dotyczące zdrowego odżywiania.

Zajęcia zostały zorganizowane w ramach rozporządzenia MEN z dnia 16.08.2018r. w sprawie doradztwa zawodowego.

W dniu 23.05.2019 r. odwiedziła naszą grupę Pani Dorota Hajduk – absolwentka Uniwersytetu Przyrodniczego, specjalista w dziedzinie technologii żywienia człowieka, a prywatnie jedna z mam dzieci z oddziału przedszkolnego. Pani Dorota przeprowadziła interesujące zajęcia dotyczące zdrowego, odżywiania. Dzieci odgadywały zagadki, których rozwiązaniem były nazwy warzyw lub owoców. Kolorowały również obrazki przedstawiające różnorodne warzywa i owoce. Podczas zajęć odpowiadały na pytania dotyczące wykorzystania warzyw lub owoców w różnorodnych potrawach. Ciekawym momentem zajęć było układanie warzyw i owoców zgodnie z kolorystyką – zielone, żółte, pomarańczowe, czerwone, fioletowe, białe. Pani Dorota wyjaśniła dzieciom jaki wpływ mają poszczególne kolory warzyw i owoców na organizm człowieka. Dzieci otrzymały również kolorowanki zachęcające do spożywania owoców. Po zajęciach zorganizowaliśmy pyszny owocowy poczęstunek.
Zapraszam do fotogalerii
26.05.2019