Zajęcia otwarte dla rodziców undefined

Zajęcia otwarte dla rodziców

W dniu 14 grudnia 2018 roku w Gminnym Przedszkolnym Publicznym w Dąbrówce Warszawskiej odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców pod tytułem: "Ozdoby choinkowe". Celem zajęć było wywołanie radosnego nastroju spowodowanego zbliżającymi się świętami i obecnością bliskich osób, wzmacnianie wzajemnych relacji w rodzinie opartych na szacunku, akceptacji i miłości, zachęcanie do wypowiedzi słownych, śmiałego wyrażania własnych myśli oraz rozwijanie poczucia estetyzmu i rozbudzanie wyobraźni.
Rodzice podejmowali aktywność zabawową wspólnie z dzieckiem, integrowali się z innymi rodzicami i środowiskiem przedszkolnym.
Podczas zajęć dzieci uważnie słuchały listu o choince, odpowiadały na pytania nauczyciela, rozwiązały zagadkę o choince, śpiewały piosenkę w grupie, poznały zwyczaje związane z obchodami świąt Bożego Narodzenia w Polsce. Wspólnie z rodzicami wykonały ozdoby choinkowe (dekorowały pierniki masą lukrową, wykonały papierowe łańcuchy na choinkę, śnieżynki oraz papierowe bałwanki), którymi ozdobiły choinkę w sali przedszkolnej. Dzieci uważnie wysłuchały bajki pt. "Historia o aniołku i bożonarodzeniowej gwiazdce", przeczytaną przez jedną z mam.
Rodzice poza obserwacją własnych pociech włączyli się do zabawy ruchowej, co szczególnie radośnie wspominają do dzisiejszego dnia dzieci.
Na zajęciach panowała miła, radosna atmosfera świąteczna .
Podsumowaniem zajęć, było wspólne śpiewanie kolęd i składanie świątecznych życzeń. Na koniec rodzice wypełnili ankietę ewaluacyjną, która pozwoliła na poznanie opinii rodziców o tego typu zajęciach i o pracy nauczyciela.
Zajęcia spełniły oczekiwania rodziców. Najbardziej interesująca według rodziców była zabawa ruchowa razem z dziećmi. Zajęcia zostały ocenione bardzo dobrze. Wszyscy obecni rodzice w przyszłości chcieliby uczestniczyć w podobnych zajęciach.

Sporządziła :
Agnieszka Rokita