Zajęcia otwarte dla rodziców u Motylków undefined

Zajęcia otwarte dla rodziców u Motylków

Dnia 11.02.2014r. w grupie Motylki odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców pt. "W karnawałowym nastroju" prowadzone przez Agnieszkę Snelę.
Zajęcia rozpoczęły się od wspólnego tańca, podczas którego wszyscy witali się różnymi częściami ciała np. rękami, czubkami butów, łokciami. Następnie dzieci wysłuchały opowiadania pt. "Zabawa karnawałowa" Cz.Janczarskiego, po którym wspólnie rozmawiały o strojach i dekoracjach karnawałowych. Wzięły udział w zabawie dydaktycznej "Karnawałowe rekwizyty". Wspólnie z rodzicami tańczyli i uczestniczyli w zabawach ruchowych. Wiele radości sprawiła dzieciom zabawa dydaktyczna pt. "Który balon zniknął?" podczas której dzieci doskonaliły pamięć i spostrzegawczość wzrokową. Ostatnim etapem zajęć było wspólne ozdabianie przez dziecko i rodzica gotowego szablonu maski według własnego pomysłu. Powstały barwne, błyszczące maski przyozdobine piórkami, wstążeczkami, serduszkami itp. Wszyscy wspólnie, z uśmiechem na twarzy zakończyli zajęcia.

Opracowanie :A. Snela
12.02.2014