Zajęcia taneczne w przedszkolu undefined

Zajęcia taneczne w przedszkolu

Działalność taneczno-rytmiczna stanowi jedną z form aktywności dziecka. Jej szczególne znaczenie polega przede wszystkim na tym, że zespala ona ze sobą procesy motoryczne, poznawcze i emocjonalne, przyczyniając się do harmonijnego rozwoju osobowości dziecka. Zbiorowe uczestniczenie w zabawach muzycznych uspołecznia, przeciwdziała uczuciu samotności, sprzyja przyswajaniu form współżycia w grupie.
Ćwiczenia w ramach zajęć muzyczno-tanecznych wpływają na rozwój zdolności intelektualnych. Kształcą umiejętność koncentracji, szybką reakcję intelektualną, spostrzegawczość, umiejętność porównywania czy też umiejętność dokonywania wyboru. Pomagają w osiąganiu umiejętności odprężania, są też cennym czynnikiem terapeutycznym w łagodzeniu dziecięcych lęków i zahamowań.
Wychodząc na przeciw oczekiwaniom rodziców oraz dzieci wznowiliśmy w tym roku szkolnym zajęcia rytmiczno-taneczne prowadzone przez pana Jarosława Śliwowskiego ze Studia Tańca "ESTRADA" z Ostrołęki. Bezpłatne zajęcia dla wszystkich dzieci z naszego przedszkola będą odbywały się raz tygodniu w każdą środę po godzinie 13:30. Pierwsze zajęcia odbyły się 9 września 2019 r. Liczymy, że tak jak w ubiegłym roku zajęcia przypadną do gustu naszym przedszkolakom i chętnie podejmą próbę nauki prostych układów tanecznych.
13.10.2019
Wiesława Wasilewska