ZAJĘCIA Z DOGOTERAPII undefined

ZAJĘCIA Z DOGOTERAPII

03 marca mieliśmy przyjemność gościć w Przedszkolu Panią Katarzynę Chrobak-wykwalifikowanego terapeutę oraz instruktora szkolenia psów. Pani Kasia przyszła w towarzystwie swojego pupila - psa terapeutycznego o imieniu Iskra rasy Retriever z Nowej Szkocji. W spotkaniu uczestniczyły wszystkie grupy przedszkolne. Podczas zajęć dzieci uczyły się prawidłowej opieki nad zwierzęciem uwzględniającej jego naturalne potrzeby. Prowadząca uświadomiła dzieciom , iż decyzja o posiadaniu pieska musi być przemyślana - zwierzę to nie tylko przyjemność, ale również wiele obowiązków. Przedszkolaki mogły osobiście doświadczyć łagodności psa, który cierpliwie wysłuchiwał wydawanych mu poleceń, a przede wszystkim bardzo posłusznie je wykonywał. Wizyta Iskry wywarła ogromne wrażanie na przedszkolakach oraz wywołała uśmiech na twarzy każdego.
Aneta Prendota