ZAJĘCIA Z UDZIAŁEM RODZICÓW W "ŻÓŁWIKACH" undefined

ZAJĘCIA Z UDZIAŁEM RODZICÓW W "ŻÓŁWIKACH"

W dniu 28. 03. 2013 w grupie najmłodszej – "Żółwiki" odbyły się zajęcia otwarte z udziałem rodziców. Tematem spotkania był jeden z żywiołów – ogień.

Podczas zabaw zachowane zostały wszelkie zasady bezpieczeństwa przeciwpożarowego. Dzieci wraz z rodzicami opisywali i doświadczali, jaki jest ogień, do czego jest nam potrzebny i jakie zagrożenia mogą się z nim wiązać. Ponadto nie obyło się bez "zabaw przy ognisku", czyli scenek pantomimicznych, tańców integracyjnych oraz konkurencji w parach z rodzicami. Dzieci były bardzo dumne, że rodzice tak dobrze sobie poradzili, bo dla nich wszystkie zadania były takie proste... przecież bawią się tak codziennie.

Końcowym etapem zajęć było stworzenie wspólnie z rodzicem pracy plastycznej z kolorowej bibuły pt. "Ogień". Wszystkie pary poradziły sobie świetnie z tym zadaniem. Zajęcia otwarte są najlepszą okazją do obserwacji własnego dziecka w grupie rówieśniczej oraz dają możliwość zapoznania się z rodzajami zajęć, jakie dzieci podejmują w ciągu dnia. Zatem zawsze warto w nich uczestniczyć.
21.03.2013
Agata Świebodzińska