ZAKŁADAMY WIOSENNY KĄCIK PRZYRODY - grupa młodsza undefined

ZAKŁADAMY WIOSENNY KĄCIK PRZYRODY - grupa młodsza

"Jestem sobie ogrodniczka, Mam nasionek pół koszyczka.
Jedne gładkie, drugie w łatki, A z tych nasion będą kwiatki…"

Do naszej sali zawitała wiosna! Wszystkie przedszkolaki wiedzą, że wiosna to czas sadzenia i siania, dlatego też nasi milusińscy chętnie włączyli się do prac związanych z zakładaniem wiosennego kącika przyrody. Zanim jednak dzieci przystąpiły do pracy, dowiedziały się, czego potrzeba roślinom do prawidłowego wzrostu, jak należy o nie dbać oraz obserwowały różne rodzaje nasion. Ułożyły historyjkę obrazkową przedstawiającą etapy wzrostu roślin oraz przyozdobiły swoje doniczki tak, aby każda była wyjątkowa. Po zdobyciu niezbędnej wiedzy oraz przygotowaniu miejsca pracy, przedszkolaki były gotowe do wykonania zadania. Samodzielnie napełniały doniczki i skrzynki ziemią, aby później wrzucać do nich nasionka fasoli, rzeżuchy, astrów, pachnącego groszku oraz słoneczników. Następnie podlały swoje sadzonki i ustawiły je w ciepłym miejscu, na parapecie przedszkolnego okna. Teraz pozostaje tylko uzbroić się w cierpliwość i czekać na efekt prac, o których z pewnością poinformujemy!

04.04.2014
Ewelina Siedlecka