Zakładamy ZIELONY KĄCIK undefined

Zakładamy ZIELONY KĄCIK

Świat przyrody jest interesującym obiektem poznania dla dzieci w wieku przedszkolnym. Wiadomości z przyrody najbardziej odpowiadają sposobowi myślenia dziecka, "dlatego właśnie obserwacje natury są u dzieci potrzebą naturalną, a bliski kontakt z nią ciągłym dążeniem dzieci".

Zaś miejscem dokładniejszych obserwacji i doświadczeń jest zorganizowany w naszym przedszkolu "zielony kącik", który dzieci postanowiły założyć wraz z nadchodzącą wiosną.

Najpierw dowiedziały się czego potrzeba roślinom do prawidłowego wzrostu i jak należy o nie dbać oraz obserwowały różne rodzaje nasion.

Maluchy ochoczo wysiewały nasionka warzyw: rzeżuchy, szczypiorku, grochu, zasadziły też cebulę i pietruszkę. Starszaki przyniosły do kącika gałązki wiśni, jabłoni, brzoskwini,forsycji a także bazie.

Dzieci samodzielnie opiekują się roślinkami hodowanymi w zielonym kąciku, dbając o codzienne ich podlewanie i obserwując zachodzące zmiany, by już niebawem cieszyć sie efektami własnej pracy.
08.04.2013
Anna Kukla