ZAKOŃCZYLIŚMY TEGOROCZNĄ AKCJĘ "GÓRA GROSZA" undefined

ZAKOŃCZYLIŚMY TEGOROCZNĄ AKCJĘ "GÓRA GROSZA"

Do tego przedsięwzięcia nasza placówka przystępowała każdego roku.
Akcja jest planem ogólnopolskim, prowadzonym przez Towarzystwo Nasz Dom, a celem akcji Góra Grosza jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom Wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie i dofinansowanie domów dla dzieci, rodzinnych domów dziecka, pogotowi rodzinnych, zawodowych rodzin zastępczych oraz najbardziej potrzebujących domów dziecka, które realizują prorodzinne programy wychowawcze.

Korzyści przyłączenia się do akcji dla naszych dzieci to:
– Efekt wychowawczy – uświadomienie dzieciom, że oddając chociażby jeden grosz, można zrealizować wielkie przedsięwzięcia na rzecz dzieci w trudnej sytuacji życiowej.
– Efekt integracyjny – możliwość przeprowadzenia wspólnego przedsięwzięcia nauczycieli i rodzin wychowanków na rzecz potrzebujących dzieci.
– Efekt prestiżowy – o tej akcji dużo mówi się w mediach. Stajemy się więc uczestnikami wielkiej ogólnokrajowej inicjatywy na rzecz dzieci z domów dziecka.

W tym roku p. Jadwiga Zgliszewska, odpowiedzialna za przeprowadzenie akcji w naszej placówce, wpadła na ciekawy pomysł, aby inaugurację zbiórki pieniążków do specjalnej puszki rozpocząć podczas
przedszkolnej uroczystości Światowego Dnia Pluszowego Misia. Na tę okazję powstał nawet specjalny wierszyk okolicznościowy, zachęcający do napełniania skarbonki. W tym dniu przedszkolaki przyniosły więc razem ze swoim misiem - grosik od serca! Niektóre - wiele grosików. Przez następne dni zawartość puszki powoli się zapełniała...

Zakończenie akcji (przeliczenie zebranych monet i spisanie protokołu) pokazało kwotę finalną wynoszącą: 111,86 złotych. To całkiem niemało zważywszy, iż samych jednogroszówek było w puszce prawie... 900 sztuk!

Dziękujemy Rodzicom za poparcie Akcji, a dzieciom - za zapał i otwarte serca!

Jadwiga Zgliszewska

04.01.2014