"Zamiast lizaka kup karmę dla zwierzaka" undefined

"Zamiast lizaka kup karmę dla zwierzaka"

W Przedszkolu z Oddziałami Integracyjnymi w Gościnie podsumowano trzecią edycję kampanii ekologicznej pod hasłem "Zamiast lizaka kup karmę dla zwierzaka".
W akcji uczestniczyli: dzieci, rodzice oraz personel placówki. W okresie od
1 listopada do 30 listopada zbierano karmę dla bezdomnych psów i kotów, która zostanie przekazana do schroniska "Reks" w Kołobrzegu.
Przedszkolaki doskonale wiedzą, że nadchodząca zima to najtrudniejszy okres dla bezdomnych zwierząt, dlatego starają się zrobić jak najwięcej, by choć odrobinę poprawić los pokrzywdzonych, porzuconych i niechcianych przez nikogo czworonogów.
W każdej z grup wychowawcy przeprowadzili pogadankę na temat pomocy bezdomnym czworonogom. Dzieci z wielkim zaangażowaniem wykonały plakaty z hasłem akcji oraz prośba o pomoc tym zwierzakom.
W tegorocznej akcji udało nam się zebrać 78kg karmy. Jesteśmy szczęśliwi, że i w tym roku mogliśmy pomóc bezdomnym zwierzętom.
Serdeczne podziękowania należą się dzieciom i ich rodzicom że z tak wielkim zaangażowaniem i "wielkim sercem" wspierają te akcję.

Autor artykułu i zdjęć
Aurelia Prończuk