"Zawitał do nas miły Gość" undefined

"Zawitał do nas miły Gość"

20 września 2013r.-średniaków i starszaków odwiedził Franciszek Barnaś-sołtys naszej miejscowości Bolęcin. Pan Franciszek opowiedział dzieciom dlaczego został sołtysem, co należy do jego zadań i obowiązków. Przedszkolaki dowiedziały się też o ciekawych miejscach które można zwiedzić w Bolęcinie: gliniak, skałka-Kamień, stadnina koni, boisko sportowe, dużo terenów zielonych i lasów do spacerów z rodzicami oraz miejsca do jazdy na rowerze.Pan Franciszek wspomniał też o ekologicznym zakładzie przerobu elektro odpadów w naszej miejscowości przerabiający zużyty sprzęt chłodniczy i AGD co jest ważne dla ochrony naszego i nie tylko naszego środowiska. Nasze przedszkolaki ochoczo włączyły się do dyskusji o ochronie środowiska i przyrody-wiedziały co się stanie gdy śmieci będą wszędzie zamiast zieleni-jako wychowawcy jesteśmy dumni z ekologicznej wiedzy dzieciaków. Pan Franciszek wspomniał że jest nie tylko sołtysem ale także członkiem miejscowego zespołu Bolęcinianie i zaśpiewał pląs: ,,Zuch-marynarz, a dzieci podjęły próbę wspólnego śpiewu i zilustrowania gestem-ruchem treści piosenki. Nasze spotkanie zakończyło się w przedszkolnym ogrodzie gdzie pan Franciszek Barnaś-średniaki i starszaki posadzili sadzonki klonów.

tekst; B.Banicka
06.10.2013