Zawody naszych rodziców -żołnierz undefined

Zawody naszych rodziców -żołnierz

Niedawno odwiedził nas pan Ireneusz, tata Rozalki, starszy szeregowy Wojska Polskiego. Wrażenie jakie Pan Ireneusz zrobił na wejściu było ogromne: ubrany w mundur polowy przyniósł ze sobą wielki plecak, który jak się okazało krył ekwipunek żołnierza. Dzieci miały okazję przez chwilę poczuć się jak żołnierze-zakładały hełm, maskę gazową, pas, nakolanniki. Przedszkolaki nie omieszkały także wypróbować, jak śpi się w wojskowym śpiworze. Dzieci z zapartym tchem obejrzały prezentację multimedialną, poznając codzienną służbę żołnierzy, ćwiczenia na poligonach, nowoczesny sprzęt wojskowy oraz defilady wojska w galowych mundurach. Bez oporów dzieci pozwoliły zrobić sobie wojskowy "makijaż", a potem szukały ukrytych na obrazie zakamuflowanych żołnierzy. Dziękujemy serdecznie za bardzo interesujące spotkanie i rozbudzenie w dzieciach fascynacji tym niezwykłym zawodem.

Zapraszamy do fotorelacji na portalu społecznościowym Facebook. :)

*** Jolanta Grabowska
17.03.2019