Zbiórka na hospicjum undefined

Zbiórka na hospicjum

Nasze dzieci i ich rodzice są wrażliwi na pomoc innym.Dlatego nasza placówka wzięła udział w zbiórce środków na budowę hospicjum dla dzieci w Tarnowie. Po skończonej zbiórce środków przedszkole zostało zaproszone do odebrania podziękowania i brązowego serduszka. Dnia 3 czerwca w obecności znamienitych Gości - Pani Wiceprezydent Krystyny Latały, Pani Prezes Fundacji "Kromka chleba" Anny Czech, Pani Wizytator Delegatury Kuratorium Hanny Skalskiej oraz Jego Ekscelencji Biskupa Stanisława Salaterskiego została podsumowana II akcja charytatywna "Złotówka na budowę hospicjum". Na symbolicznym czeku przekazano 13 685,01 zł.
W akcji wzięło udział 171 szkół i przedszkoli powiatu tarnowskiego. Dyrektorzy oraz Wolontariusze najbardziej zaangażowanych placówek oświatowych odebrali z rąk Dyrektora Zespołu Szkół Ekonomiczno-Ogrodniczych Jerzego Sokoły brązowe serduszka "Empatii". Tym symbolem czynienia dobra zostało uhonorowanych: 10 szkół z Tarnowa, 10 szkół z regionu, 5 przedszkoli oraz 5 placówek wyróżniających się działaniami wolontariackimi. Były też dyplomy oraz nagrody ufundowane przez Fundację "Kromka chleba". Wszyscy zebrani mieli okazję oglądnąć prezentacje Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Tarnowie oraz Zespołu Szkół w Tuchowie - placówek, które podczas II-ej akcji zebrały najwięcej środków na rzecz budowy hospicjum.
Dziękujemy wszystkim rodzicom i dzieciom , którzy wzieli udział w zbiórce.
13.06.2014
Renata Irytowska Nowak