ZDROWE JEDZENIE MA ZNACZENIE - SPOTKANIE Z DIETETYKIEM

Dużo z przedszkolakami rozmawiamy jak dbać o zdrowie i co należy jeść, aby być zdrowym, aby jednak bardziej podnieść świadomość dzieci dlatego też w piątek naszym gościem była pani Magda Stefaniak dietetyk kliniczny.
Przedszkolacy podczas tego spotkania dowiedziały się, na czym polega praca dietetyka oraz poznały podstawowe zasady prawidłowego odżywiania a także zapoznały się z piramidą żywieniową. Wspólnie z panią dietetyk klasyfikowaliśmy produkty spożywcze począwszy od produktów najzdrowszych i najbardziej wartościowych po te, które w odżywianiu mogłyby być wyeliminowane. Pani dietetyk tłumaczyła dzieciom, dlaczego należy ograniczyć słodycze i słodkie napoje a zwiększyć spożywanie owoców i warzyw. W trakcie dzieci miały możliwość wykonanie domowego KUBUSIA ze zdrowych produktów. Składamy serdeczne podziękowania pani dietetyk za interesujące spotkanie i wiele cennych wskazówek dotyczących zdrowego odżywiania oraz poświęcony nam czas.