Zęby myjemy, bo zdrowi być chcemy undefined

Zęby myjemy, bo zdrowi być chcemy

"Żeby zdrowe zęby mieć, trzeba tylko chcieć" - tak brzmi jedna z wielu przedszkolnych piosenek. Najlepiej jednak spotkać się ze specjalistą i o tym porozmawiać. Zaprosiliśmy do nas higienistkę szkolną, panią Janinę Gołębiowską, aby ten temat zgłębić.

Pani Janinka przekazała nam wiele istotnych informacji, zwracając szczególną uwagę na spożywanie warzyw i owoców - one są nam teraz bardzo potrzebne, gdyż wyrastają nam zęby stałe. Chyba już każdy z nas będzie zjadał surówki w przedszkolu i w domu oczywiście też. Przecież to dla naszego zdrowia!

Na koniec spotkania pani higienistka przygotowała dla nas niespodziankę - bajkę edukacyjną o pewnej żyrafie, której wyrósł pierwszy stały ząb. Bardzo o niego dbała i my też będziemy dbać o swoje zęby
08.02.2013
Alicja Zaremba