Żegnaj zimo - witaj wiosno !!!  undefined

Żegnaj zimo - witaj wiosno !!!

21 marca całe nasze przedszkole zabrało się do pożegnania zimy i powitania wiosny. W tym roku zima nie chce tak łatwo ustąpić, więc wybraliśmy nietypowy sposób pożegnania jej poprzez zakopanie w śniegu jej symbolu - Marzanny. Jeżyki, Niedźwiadki oraz Żabki wyszły ze swoimi paniami na plac zabaw, niosąc na przedzie zimową pannę. Nawet pan Tadek pomógł przy wykopaniu dziury dla słomianej kukły.

Dzieci z wielkim zapałem wykrzyczały zimie, że ma już odejść i z energią zabrały się za zakopywanie Marzanny śniegiem. Po takim rytuale pożegnalnym dzieci wróciły do przedszkola, aby obejrzeć powitalny występ Kangurków na przywitanie wiosny pt. "Wiosenne porządki".

Gdy wszystkie przedszkolaki zajęły miejsca na sali gimnastycznej rozpoczęło się przedstawienie. Mali aktorzy byli przebrani w kolorowe stroje i pomimo tremy wystąpiły wspaniale. Mamy nadzieję, że tak przywitana wiosna szybko nadejdzie i tym samym spełni nasze prośby.

Opracowała: Monika Sosnowska
23.03.2013