Żegnamy przedszkole undefined

Żegnamy przedszkole

27 czerwca w Publicznym Samorządowym Przedszkolu nr 3 w Wieruszowie odbyło się uroczyste zakończenie roku przedszkolnego. Uroczystość odbyła się w sąsiedniej placówce - Gimnazjum nr 1 im. Jana Pawła II.

Wszystkich zgromadzonych powitała dyrektor przedszkola Iwona Hojczyk i zaprosiła na część artystyczną przygotowaną przez naszych milusińskich. Nauczycielki wraz z dziećmi przygotowały przepiękny i bardzo urozmaicony program artystyczny. Dzieci deklamowały wiersze i śpiewały piosenki. Uroczystość już tradycyjnie zakończyła się reprezentacyjnym tańcem polskim – Polonezem – w wykonaniu starszaków z trzech grup: "Biedronki", "Żabki" i "Pszczółki".

Również dzieci z młodszych grup wiekowych recytowały wierszyki i śpiewały piosenki o pożegnaniu przedszkola i o wakacjach. Na początku zaprezentowała się grupa "Smerfy", następnie grupa "Misie" i "Motylki". Występy przedszkolaków bardzo podobały się zgromadzonej publiczności, o czym świadczyła ich uwaga i aplauz. Łzy wzruszenia, chwile refleksji i wspomnień przeszłości oraz zachwyty podziwu dla umiejętności wychowanków przedszkola przeplatały się z brawami i uśmiechami widzów.

Słowa wdzięczności można było usłyszeć od rodziców, którzy bardzo gorąco podziękowali za kilkuletni trud wychowania, opiekę i rozwijanie samodzielności i umiejętności swoich dzieci. Wszystkie dzieci otrzymały na pamiątkę dyplomy ukończenia przedszkola oraz upominki. Smutek i żal z powodu opuszczania placówki przez starsze dzieci został troszkę zrekompensowany słodkim poczęstunkiem. Przedszkolaki pożegnały się ze swoimi kolegami i paniami, młodsze tylko na czas wakacji, a starsze pomimo, że żegnali się z przedszkolem na zawsze, to obiecali wspominać i odwiedzać nas czasami.

Pożegnamy przedszkole,
pokłonimy się szkole,
nową drogą pójdziemy odważnie.
Rozkołyszą się drzewa,
ptak radośnie zaśpiewa
i będziemy wyglądać poważniej.

Małgorzata Gawlik

Fot.: Henryk Matusiak