Zestaw zabaw ruchowych undefined

Zestaw zabaw ruchowych

Zajęcia ruchowe są podstawową formą aktywności dzieci w wieku przedszkolnym. Na początku dnia są to prowadzone w każdej grupie wiekowej zabawy poranne, późnej ćwiczenia gimnastyczne ,w których wykorzystuje się różnego rodzaju przybory i sprzęt sportowy.
Zajęcia gimnastyczne prowadzone są na sali zajęć, a przy korzystnych warunkach atmosferycznych również w ogrodzie przedszkolnym. Aby uatrakcyjnić
i jednocześnie zachęcić wszystkie dzieci do udziału w nich wykorzystujemy różne metody – W.Sherborne, K. Orffa, R.Labana, gimnastyki mózgu P.Denisona, elementy pedagogiki zabawy, dramy itp.
Zajęcia ruchowe sprawiają dzieciom dużo frajdy, uczą współpracy, współdziałania, pokonywania trudności, rozbudzają wiarę w swoje siły i możliwości.
11.03.2014
Marlena Wasiluk