ZIELONY DZIEŃ - DZIEŃ OGÓRKA undefined

ZIELONY DZIEŃ - DZIEŃ OGÓRKA

25 września dzieci z grupy BIEDRONKI miały w przedszkolu ZIELONY DZIEŃ – DZIEŃ OGÓRKA. Tego dnia przedszkolaki i ich pani przyszły ubrane na ogórkowy kolor. Spotkanie rozpoczęło się od prezentacji ogórka, jego wyglądu (koloru, kształtu), walorów smakowych, sposobów wykorzystania. Następnie rozpoczęły się zabawy z ogórkiem: tańce przy skocznej muzyce, układanie z ogórków różnych wzorów, podawanie ogórka tak by go nie upuścić. Nie mogło również zabraknąć zabawy przy piosence "Ogórek wąsaty". Następnie dzieci wykonały w grupach piękne prace plastyczne: wyklejały dużą sylwetę ogórka plasteliną i kawałkami wydartego papieru kolorowego, ale największą satysfakcję sprawiło im stemplowanie ogórkiem tła obrazka.
To był bardzo wesoły dzień!
28.10.2013
Barbara Bryja