Zielony Dzień w przedszkolu undefined

Zielony Dzień w przedszkolu

Dnia 31.10.2012r. w naszym przedszkolu odbył się kolejny kolorowy dzień, tym razem był to Dzień Zielony. We wrzesniu odbył sie dzień czerwony , zdjęcia mozna obejrzeć w galerii naszego przedszkola.

Wszystkie kolorowe dni maja zachęcać nasze dzieci do zjadania owoców i warzyw.

W dniu zielonym dzieci przyszły ubrane na zielono, na głowy miały przygotowane opaski.

Zaczeliśmy od sniadania , które dzieci samodzielnie sobie przygotowywały (bardzo lubią te formę przygotowania sniadania), oczywiście wykorzystywały sałate, szczypiorek, ogorki i wedlinę, zajadały przez siebie zrobione kanapki z wielkim apetytem, p.Bożenka, donosiła składniki bo wszystko znikało w zaskakującyo szybkim tempie z talerzy.

Potem była rozmowa na temat jedzenia owoców i warzyw, jak sa ważne dla naszego zdrowia, dzieci wymieniały znane zielone warzywa i owoce i tu mnie zaskoczyły bo znaja bardzo dużo, było rysowanie warzyw i owoców zielonych, były to zagadki dla mnie , bo musiałam odgadnąc , kto co narysował, a że rysuja pięknie były to bardzo łatwe zagadki. Potem były zabawy, konkursy na holu(zdjecia w galerii naszego przedszkola), a zdjecia jak przygotowywały sniadanie niżej.
04.11.2012
Małgorzata Cichoń