ZIELONY KĄCIK PRZYRODY undefined

ZIELONY KĄCIK PRZYRODY

W lusławickim przedszkolu przedszkolaki bardzo dbają, aby kącik przyrody był na bieżąco zmieniany w zależności od pory roku. Swoje miejsce mają tutaj kwiaty, zioła, rośliny, dekoracje, nasiona itp. Nie brakuje w nim również małych żywych istotek, do niedawna swoje miejsce w kąciku miały rybki, a teraz zastąpił je maleńki chomiczek, który daje dzieciom wiele radości. Przedszkolaki w marcu z pomocą pani Edytki stworzyły wiosenny, kolorowy kącik, pełen kwiatów: bratki, narcyze, pierwiosnki, przebiśniegi, ziół: mięta, melisa, warzyw: marchew, pietruszka, cebula, szczypiorek, ziemniaki – które same zasadziły do doniczek.
Dzieci uwielbiają takie zajęcia a wychowawczynie starają się jak najczęściej dzieciom je organizować.
15.04.2012
EDYTA OLSZEWSKA-KWIEK